ابداع وصله حاوی سوزن‌های ریز برای انتقال دارو با دوز مشخص

» ابداع وصله حاوی سوزن‌های ریز برای انتقال دارو با دوز مشخص

ابداع وصله حاوی سوزن‌های ریز برای انتقال دارو با دوز مشخص

انستیتوتراساکی به مدیریت یک محقق ایرانی وصله حاوی سوزن‌های ریزی توسعه داده که از آن برای انتقال داروهای روانگردان به بدن جهت درمان شرایط مختلف مانند اضطراب و اعتیاد استفاده می‌شود.

هرچند داروهای روانگردان خطرناک به حساب می‌آیند، اما محققان مشغول انجام تست و آزمایش‌های بالینی روی برخی از آنها هستند و هنگام به‌کارگیری آنها برای مقاصد درمانی به نتایج مثبتی دست یافته‌اند.. در همین راستا محققان انستیتو تراساکی به مدیریت علی خادم حسینی، محقق ایرانی یک وصله حاوی سوزن‌های ریز ابداع کرده‌اند که دارو را با دوز مشخص و در زمان معین به بدن بیمار منتقل می‌کند و همچنین جهت درمان با سلول‌های بنیادی و ژن استفاده میشود. این وصله از مواد ژلاتینی ساخته شده و یک سمت آن حاوی سوزن‌های بسیار ریزی است که احتمالاً دارو یا ترکیبی از داروها را در خود دارند. هنگام قرار دادن وصله روی پوست، سوزن‌های ریز وارد سطح پوست می‌شوند و بار دارویی خود را به شیوه‌ای کنترل شده، آزاد می‌کنند.

با این وجود کارشناسان هشدار داده‌اند درمان به وسیله داروهای روانگردان باید به دقت و تحت شرایط خاصی انجام شود، همراه آن دوزبندی نیز باید به طور کامل تجویز و رصد شود.

 این انستیتو به تازگی با شرکت «فارما ثر» همکاری می‌کند تا وصله‌های حاوی ریز سوزن را برای انتقال داروها جهت مصارف پزشکی توسعه دهد.


منبع خبر: خبرگزاری مهر


آخرین مطالب این وبلاگآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه و دستور پخت جدیدترین غذاهای ایرانی و خارجی
وبلاگ تبلیغاتیساخت وبلاگ تبلیغاتی
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
روانشناس ایرانی در لندنمینو ایرانی،روانشناس و مشاور ایرانی مقیم انگلستان-لندن